Transylvanian Moviepreneurs – cursuri de antreprenoriat cultural în industriile creative

Facultatea de Teatru și Film recomandă programul cultural organizat de compania independentă specializată în producția de film și conținut digital interactiv 23 FILM, în colaborare cu Fundația Civitas dedicată programelor de dezvoltare sustenabilă și Projects Islanda, care are în vedere organizarea unei serii de cursuri gratuite de antreprenoriat cultural în zona industriilor creative, susținute de către Fundația Civitas și destinate studenților și tinerilor profesioniști ce activează în zona industriilor creative. Aceste cursuri pot reprezenta un bun punct de plecare pentru orice student sau tânăr profesionist care are în plan deschiderea și administrarea unei afaceri în domenii culturale. Programul Transylvanian Moviepreneurs va organiza la finalul seriei de cursuri teoretice și un bootcamp de film.

Formularul de înscriere poate fi accesat aici.

Pentru informații suplimentare, vă rugăm să scrieți la următoarea adresă de e-mail: office@transylvanian-moviepreneurs.ro sau să vă adresați persoanei de contact, dna Simona Sârbu, la nr. tel. 0745981665.

Mai multe detalii despre acest program și despre organizatori sunt disponibile pe pagina de facebook a programului.