PREGĂTIRI ADMITERE ACTORIE – SECȚIA ROMÂNĂ

Departamentul de Teatru organizează pregătiri pentru admiterea la specializarea Actorie (linia română) în perioada 15-19 iulie 2024. Candidații pot opta pentru una sau mai multe (toate) dintre sesiunile de pregătire

ACTORIE

PROGRAM PREGĂTIRI PENTRU ADMITERE:
15-19 IULIE

Specializarea: Artele spectacolului (Actorie) – linia română
Unde:
 Facultatea de Litere, str. Horea, nr. 31, Studioul Radu Stanca (vezi hartă)
Când: 15-19  Iulie 2024 (ședință 4 ore) de la ora 16:00-20:00
Ținuta: costum de mișcare, negru.

Taxe pregătire pentru Admitere 2024

Pregătire pentru admitere
Actorie 50 lei/şedinţă
Plata taxelor de pregătire în vederea concursului de admitere se poate face prin mandat poştal sau virament bancar – în contul Universităţii Babes-Bolyai – menționând următoarele:

Universitatea Babeș-Bolyai

cod unic de înregistrare fiscală (CUI) 4305849

cont IBAN RO35TREZ21620F330500XXXX, deschis la Trezoreria Cluj

cu specificaţia (obligatoriu completă): Taxă de pregătire admitere-Nume, Prenume – Facultatea de Teatru şi Film.

Pentru a participa la ședințele de pregătire va trebui să prezentați, în format imprimat pe hârtie, dovada achitării taxelor de pregătire (chitanță, extras de cont etc).

Cursurile de pregătire sunt facultative și nu reprezintă o condiție pentru examenul de admitere.