Filmul „Dinții” în regia lui Rareș H. Stoica – live

Asociația Persona, în parteneriat cu Teatrul Național Cluj-Napoca și cu Facultatea de Teatru și Film a Universității Babeș-Bolyai, prezintă în cadrul Festivalului Internațional „Matei Vișniec” filmul DINȚII în regia lui Rareș H. Stoica. Producția reprezintă adaptarea cinematografică a piesei DINȚII scrisă de dramaturgul omagiat prin acest festival organizat de Muzeul Național al Literaturii Române. Alături de actorii Radu Văduva și Andrei Zagorodnîi, ne vom bucura de prezența lui Cătălin Codreanu, actor al Teatrului Național Cluj-Napoca, împreună fiind protagoniștii aceleiași povești pline de frig și semnificație. Filmul DINȚII va putea fi vizionat azi, 26 martie, de la ora 18:00, pe pagina de Facebook a Muzeului Național al Literaturii Române prin acest link: https://www.facebook.com/muzeul.literaturii.romane. Înaintea difuzării LIVE a filmului, la ora 17:30, îi veți putea asculta pe regizorul Rares H. Stoica și pe Ioan Pop-Curșeu, Profesor în cadrul Facultății de Teatru și Film a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, într-un dialog amical pe baza producției.

Puteți viziona trailerul filmului aici.