UNITER ANUNȚĂ SCHIMAREA PERIOADEI DE ORGANIZARE A PRESELECȚIEI PENTRU „GALA TÂNĂRULUI ACTOR – HOP”

GALA TÂNĂRULUI ACTOR HOP este singurul eveniment de acest gen din România. Eveniment competitiv anual, Gala HOP aduce împreună cei mai buni tineri actori pentru a deveni VIZIBILI factorilor creativi din piața românească: directori de teatre, organizatori de evenimente, directori de casting, inițiatori de proiecte etc.

Gala HOP este un mediu care facilitează ÎNTÂLNIREA între factorii creativi și tinerii actori cu potențial.
Gala HOP este o platformă de apropiere permanentă a pieței de actor.

Ne adresăm tuturor actorilor care au absolvit facultatea (licență) începând cu promoţia 2016. Candidaţii trebuie să trimită la adresa de email doina@uniter.ro un curriculum vitae, copie după diploma de absolvire sau după adeverință, în cazul absolvenților anului 2024, o fotografie (portret, rezoluţie 300 dpi) şi titlul momentului prezentat.

TEMA EDIȚIEI a 27-a: Revenirea la autenticitate. Actorul AUTENTIC – Actorul COMPLET
Directorul artistic al Galei HOP 2024 este regizorul Erwin Șimșensohn.

TERMENUL LIMITĂ DE ÎNSCRIERE LA PRESELECȚII: 7 iulie.

Detaliile logistice le găsiți aici

Preselecțiile vor avea loc în perioada 16-18 iulie la Teatrul Excelsior din București.

Ediția cu numărul 27 a competiției Gala Tânărului Actor – HOP va avea loc la Teatrul de Păpuși „Prichindel” Alba Iulia, în perioada 25-31 august 2024.

text și imagine preluate de aici