rezidența studenților de la masterul de Arta teatrală la TNT, Craiova

În cadrul rezidențelor Teatrului Național Marin Sorescu din Craiova s-au construit două spectacole sub coordonarea regizorului Bobi Pricop în parteneriat cu Facultatea de Teatru și Film, Universitatea Babeș-Bolyai și Departamentul de Arte și Media al Universității din Craiova, gen.snowflake, regia Antofie Tudor și Mihai Gligan și Expuși, de Ionuț Sociu și Vlad Bălan, regia Vlad Bălan, coordonator Bobi Pricop,  asistent Mihai Gligan.

gen.snowflake

De: Vlad Sălbatecu
Regia: Mihai Gligan & Antofie Tudor
Cu: Andrei Pleșa, Crucianu Eduard, Codruța Bonta, Leo Chionac, Ioan Crișan, Petra Panait, Maria Pandrea, Demetra Vasiliu, Nicola Zaharia, Ramona Drăgulescu & Benji

Expuși

De: Ionuț Sociu și Vlad Bălan
Regia: Vlad Bălan
Asistent: Mihai Gligan
Coordonator: Bobi Pricop
Cu: Carla Graur, Denisa Tudora, Gabriel Căldare, Alexandra Iovan, Bianca Mălăel, Bogi Ifodi, Mihnea Presură, Georgiana Dincă, Darius Feraru, Adrian Stancu, Bogdan Scăfariu.

Sursă și mai multe informații aici