proiecție specială a filmului Visul

Facultatea de Teatru și Film vă invită la proiecția specială a filmului Visul, regia Cătălin Saizescu, în care îl puteți vedea pe actorul Ștefan Lupu.

Publicul este invitat pe 7 decembrie, la Cinema City Iulius Mall, de la ora 18:30

Ștefan Lupu este absolvent al Facultății de Teatru și Film din cadrul Universităţii „Babes-Bolyai”, dansator, coregraf și regizor, având în CV-ul său premii importante. În prezent este actor angajat și director al Teatrului Mic din București, face parte din compania de dans contemporan LINOTIP, colaborează cu diferite teatre din Bucuresti, atât ca actor cât și ca dansator sau coregraf, axându-se în special pe conceperea spectacolelor în care semnează coregrafia și regia acestora.