Premierea scurtmetrajului „Înainte de fix”

În data de 10 Martie 2023 a avut loc premiera scurtmetrajului ”Înainte de fix”, la Casa Tranzit din Cluj-Napoca.

Regia și scenariu au fost realizate de Paul Andrei Dragoș, absolvent al specializării Filmologie, Facultatea de Teatru și Film, Universitatea Babeș Bolyai, Cluj-Napoca. Acesta este scriitor de ficțiune pentru tineri, având în portofoliu romanul de debut Chemarea lui Void: N&V, publicat în 2021 de editura Casa Cărții de Știință și regizor al scurtmetrajului de debut „Înainte de fix”.
În cadrul proiectului sunt implicați și alți studenți ai facultății noastre, respectiv: Cosmina Anghelache, Diana Coza, Raluca Sandu și Sonia Maier.

Acest scurtmetraj este  un proiect care aduce împreună mai mulți membrii ai comunității clujene și care, prin artă, reușește să promoveze activitățile unor ONG-uri care se ocupă de problemele sociale ale cetățenilor.

Pentru mai multe detalii legate de acest proiect accesați link