PREGĂTIRI PENTRU ADMITERE LA SPECIALIZAREA REGIE DE TEATRU

Departamentul de Teatru organizează în luna mai o serie de întâlniri de pregătire pentru admiterea la specializarea Regie de teatru (nivel licență).

Conf. univ. dr. Gelu Badea va susține sesiuni de pregătire, în cadrul cărora viitorii candidați vor primi informații privind formatul și cerințele probelor de admitere. Întâlnirile se adresează tuturor celor interesați să participe la examenul de admitere pentru această specializare.

Acestea se vor desfășura online, pe platforma Google Meet, și pot fi accesate utilizând link-urile de mai jos.

Programul întâlnirilor:

5 mai, 14:00 – 16:00

LINK ÎNTÂLNIRE

19 mai, 17:00 – 19:00

LINK ÎNTÂLNIRE

Imaginea este din spectacolul de absolvire al studentului Tudor Antofie (specializarea Regie, anul III):  Viața e vis de Calderon de la Barca, co-producție a Teatrului I.D. Sîrbu Petroșani cu Facultatea de Teatru și Film)