Între Lumi. Mituri, creaturi, tradiții

Programele de master Arte Digitale Interactive și Producție Film Documentar, de la Facultatea de Teatru și Film, UBB Cluj, vă invită la expoziția „Între Lumi. Mituri, creaturi, tradiții.”, o experiență vizuală narativă și transmedia, cu tematica mitologiei românești, a creaturilor mitologice și a tradițiilor din spațiul românesc. Studenții, coordonați de către lect. asoc. drd. Adelina-Laura Bulibașa și conf. Dr. Horea Avram, au pregătit o multitudine de produse artistice audio-vizuale și interactive, care vor ghida publicul într-o călătorie fantastică.
Realitate mediată care constă în proiecte de Realitate Augmentată și Realitate Virtuală, un lungmetraj documentar, o instalație interactivă, peisaje sonore, ilustrații, imagistică, un joc de cărți, un site web – toate acestea fac parte din universul mitologic transmedia care așteaptă să fie descoperit, bucată cu bucată.

Vă așteptăm!