Îmbunătățirea facilităților pentru studenții UBB

Student Learning Hub al Universității Babeș-Bolyai oferă studenților din anul I, nivel licență, posibilitatea înscrierii în proiectul ROSE, implementat la nivelul universității cu titlul Îmbunătățirea facilităților pentru studenți oferite prin Student Learning Hub (StudHub2 UBB). Proiectul vine în sprijinul studenților, oferindu-le o serie de workshop-uri,  întâlniri de consiliere și orientare profesională pentru dezvoltarea de competențe importante și necesare succesului academic.

Prin participarea în proiect, studenții au acces gratuit la spațiile aferente Centrului de Învățare STUDHUB  de pe Str. Republicii nr. 42 și la următoarele workshop-uri tematice organizate on-line:

• Strategii de scriere academică
• Educație financiară
• Stabilirea obiectivelor educaționale
• Managementul emoțiilor în sesiune

Studenții care participă la cel puțin 3 workshop-uri vor primi diplomă de participare. Înscrierea în proiect se face pe site-ul proiectului la studhub.centre.ubbcluj.ro. Tot aici se găsesc și informații despre formatori și orarul workshop-urilor.

Vă puteți conecta cu cei de la StudHubUBB și prin pagina de Facebook.