Florin-Claudiu Turcuș la Întâlnirea Grupului decanilor SSAH al Guild of Research Intensive Universities

Universitatea Babeș-Bolyai a fost reprezentată de decanul Facultății de Teatru și Film, Florin-Claudiu Turcuș, precum și de decanul Facultății de Studii Europene, Adrian Corpădean, la întâlnirea Grupului Decanilor SSAH al Guild of Research Intensive Universities din Glasgow. La această întâlnire a participat și ambasadorul Uniunii Europene în Regatul Unit, domnul Pedro Serrano.
Evenimentul a fost organizat de decanul și profesorul de Studii de Teatru de la College of Arts de la Universitatea din Glasgow, Anselm Heinrich.