filmele studenților noștri la cineMAiubit – FESTIVAL INTERNAȚIONAL DE FILM STUDENȚESC ONLINE

În perioada 12-16 decembrie are loc a 27-a ediție a Festivalului Internațional de Film Studențesc online cineMAiubit, festival organizat de colegii de la UNATC.

Opt dintre filmele studenților și absolvenților Departamentului de Cinematografie si Media a facultății noastre se află în competiția CineMAiubit. Filmele pot fi văzute live și pe CinePub după cum urmează:

• Miercuri, 13 decembrie, va fi proiectat Fata cu valiza, filmul de licență al Cătălinei Pistol (Regie de film și TV).
  • Joi, 14 decembrie,  în calupul de la 13.00, puteți viziona Centimetric, semnat de Philip Găicean (absolvent Regie de film și TV; masterand Producție de film documentar).
    În calupul de la 16.00, puteți vedea Fragmente din jurnalul unui livrator de mâncare, regizat de Theodor Graur (Regie de film și TV, anul III).
    În același calup, va fi proiectat și filmul de licență, Când trec MIG-urile, semnat tot de Philip Găicean.
    De la 19.00, puteți vedea filmul lui Răzvan Dima (Regie de film și TV, anul II), Bunica mea de milioane.
  • Vineri, 15 decembrie, de la 13.00, va rula Concluzia, regia Vlad Bîrza (Regie de film și TV, anul III).
    De la ora 15.00, puteți vedea filmul  Alexandrei-Diána Máté (Imagine, CFM maghiară), Párahatás / Steaming,
    iar de la 16.00, va fi proiectat A Monster Near My Mother’s Heart, filmul Cristinei Jacot (absolventă Imagine de film și TV).

Programul complet îl găsiți aici

Sursă afiș: https://cinepub.ro/