Ecologies of Emancipation 3rd edition: Bread, Land, Peace in Polycrisis

APEL DE PARTICIPARE LA ȘCOALA DE VARĂ Ecologii ale emancipării, ediția a treia: Pâine, pământ și pace în Policriză în perioada 24–30.08.2023 la Câmpu Cetăţii, judeţul Mureş,
Deadline aplicaţii: 23 iulie 2023
Școala de vară va consta într-o serie de prelegeri, paneluri sau ateliere de lucru cu cercetători și practicieni din diverse domenii și discipline (antropologie, IT, filozofie, film, jurnalism, istoria ideilor și studii literare). În plus, ediția din acest an va include și paneluri în cadrul cărora studenții își pot prezenta și discuta propriile proiecte și idei de cercetare.
Școala este deschisă în special (dar nu exclusiv) studenților, masteranzilor și doctoranzilor de la facultățile de științe sociale și umaniste. Nu se percepe taxă de înscriere. Școala oferă cazare gratuită în camere cu 4-6 paturi, în limita a maximum 24 de locuri, plus spațiu de camping gratuit.
Pentru mai multe informații și program accesați evenimentul FB
Organizatori: tranzit. ro/Cluj & Facultatea de Teatru şi Film UBB
Partenerul principal al tranzit.ro este Fundaţia ERSTE.