Dicționarul Multimedia al Teatrului Românesc a fost premiat la Gala Premiilor AFCN 2020!

Dicționarul Multimedia al Teatrului Românesc tocmai a fost premiat la Gala Premiilor AFCN pentru anul 2020 la secțiunea Activarea patrimoniului imaterialDicționarul este un proiect al ARPAS (Asociația pentru Promovarea Artelor Spectacolului), coordonat de criticul de teatru Cristina Modreanu și realizat în parteneriat cu Facultatea de Teatru și Film a Universității Babeș Bolyai și Universitatea de Arte Târgu Mureș. Felicitări tuturor (coordonatori, profesori, critici colaboratori, studenți, masteranzi doctoranzi) implicați în realizarea primei ediții a dicționarului si spor la lucru pentru noua ediție, 2021.