Atelier de bune practici, Tips & Tricks: „Educaţia şi expresia vorbirii scenice”

Atelierul găzduit de către d-na Lector. Univ. dr. Oana Pocan de la Facultatea de Teatru şi Film are forma unui curs practic de dezvoltare a abilităţilor oratorice. Exerciţiile sunt destinate întelegerii felului în care funcționează Vocea şi Rostirea, prin abordarea procesului de respiraţie şi de încălzire a mecanismelor de articulare

Data şi intervalul orar: 24 Noiembrie 2022, orele 16:00 -18:00

Locaţia: Sala “Michael Marmot”, incinta Casei de oaspeţiParcul Sportiv Universitar al UBB.

Înscriere via Google-Forms la adresa: https://forms.office.com/r/AK5k9k4w7t

(Formularul de înscriere se poate accesa doar prin adresa institutionala a UBB şi este activ până la data de 23 Noiembrie 2022, ora 23:00)

NOTĂ: Atelierul este proiectat pentru participarea a cel mult 20 de persoane. Prin urmare vă rugăm frumos să oferiţi toate informaţiile solicitate în formular, pentru a facilita organizatorilor confirmarea via SMS a participării dvs. la acest atelier.