Alegeri reprezentanți în Consiliul Facultății de Teatru și Film

Începem alegerile pentru pozițiile de studenți reprezentanți în Consiliul Facultății de Teatru și Film – pe departamentul de Teatru – Linia Română și Linia Maghiară! Depune dosarul începând de astăzi, până pe 19 octombrie, ora 23:59.

🧨 Contribuția voastră la consiliu este extrem de importantă pentru a asigura prezența studenților de minim 25%. Drepturile noastre trebuie apărate și nu putem face asta fără voi.

👇Poziții vacante:
* Student Consilier – Teatru Linia Română
* Student Consilier – Teatru Linia Maghiară

🗓️Calendar:
Anunțarea procesului electoral și a pozițiilor vacante: 15 octombrie
Depunerea candidaturilor: 15-19 octombrie (pe adresa consiliul.studentilor.ftf@gmail.com)
Validarea candidaturilor: 19 octombrie
Campanie de promovare: 19 octombrie – 21 octombrie
Derulare vot (online prin Microsoft Forms): 21 octombrie, ora 09:00 – 20:00 – veți primi un mail pe adresa de mail instituțională Outlook cu link-ul de Microsoft Forms unde vă puteți exercita votul.
Afișare rezultate inițiale: 21 octombrie, ora 20:15
Depunere contestații: 21 octombrie-23 octombrie (pe adresa consiliul.studentilor.ftf@gmail.com)
Rezoluții contestații: 24 octombrie
Afișarea rezultatelor finale: 24 octombrie

❗Candidaturile trebuie să fie trimise la adresa de email consiliul.studentilor.ftf@gmail.com, până pe 19 octombrie, ora 23:59.

📖Dosarul de candidatură va cuprinde următoarele documente:
👉1. Declarația de candidatură.
👉2. CV
👉3. Un proiect privind inițiativele pe care dorește să le promoveze la nivelul reprezentat (plan managerial);
👉4. O adeverinţă de student din care să rezulte apartenenţa candidatului la circumscripţia pentru care candidează. (Teatru română/Teatru maghiară).