Gala CineMedia

Gala CineMedia este gala absolvenților Departamentului Cinematografie şi Media din cadrul Facultății de Teatru şi Film.

Specializarea Cinematografie-Fotografie-Media pregăteşte viitori realizatori de film, operatori, directori de imagine, redactori ori producători de televiziune. Facultatea beneficiază de propriul studio, ca şi de asistenţa unor profesori cu solidă experienţă în diverse domenii.

Viaţa studentească a unei facultăţi vocaţionale este printre cele mai ofertante şi mai vii. Ea presupune lucrul individual şi în grup, creativitate în regim maxim şi un orizont larg pentru fiecare dintre tinerii care optează pentru o asemenea pregătire.

Gala CineMedia este momentul în care putem să ne bucurăm împreună – absolvenți, profesori, prieteni, familie, public – de cele mai proaspete ralizări în domeniul cinematografiei și a artelor media.