The best of the best

Imposibil să nu remarcăm și să ne mândrim cu un eveniment memorabil al acestui sfârșit de vară.

Marele Premiu al Galei Tânărului Actor “HOP”, a fost acordat joi seară, în Gala de închidere, actriţei Roxana-Florina Fânaţă, absolventă a Facultății de Teatru și Film, Cluj-Napoca, clasa prof. univ. dr. Miriam Cuibus, promoția 2015.

Gigi Căciuleanu, directorul artistic al Galei a afirmat “Premiul acesta este dat unei personalităţi, după părerea mea, care uneşte fluiditatea în mişcare şi precizia.”

Foto: galahop.uniter.ro

De asemenea, premiul pentru cel mai bun actor, secţiunea individual, a fost acordat actorului Norbert Boda, absolvent al facultății noastre, la clasa prof. univ. dr. Miklos Bacs, promoţia 2017.

Totul pentru Riana

Documentarul de scurt metraj Totul pentru Riana, realizat de regizorul Mihai G. Dragolea, cadru universitar al FTF, a fost selectat în

Studia Dramatica 2020

Avem plăcerea să vă anunțăm apariția primului număr din Studia Dramatica pe anul în curs. Tema este vrăjitoria în cinema, teatru &