The best of the best

Imposibil să nu remarcăm și să ne mândrim cu un eveniment memorabil al acestui sfârșit de vară.

Marele Premiu al Galei Tânărului Actor “HOP”, a fost acordat joi seară, în Gala de închidere, actriţei Roxana-Florina Fânaţă, absolventă a Facultății de Teatru și Film, Cluj-Napoca, clasa prof. univ. dr. Miriam Cuibus, promoția 2015.

Gigi Căciuleanu, directorul artistic al Galei a afirmat “Premiul acesta este dat unei personalităţi, după părerea mea, care uneşte fluiditatea în mişcare şi precizia.”

Foto: galahop.uniter.ro

De asemenea, premiul pentru cel mai bun actor, secţiunea individual, a fost acordat actorului Norbert Boda, absolvent al facultății noastre, la clasa prof. univ. dr. Miklos Bacs, promoţia 2017.

The Gate Between Us

Ioana Trifu, absolventă a facultății noastre, cu licență în Cinematografie și Media și masterat în “Documentary Filmmaking”, a câștigat concursul