Tendințe actuale ale meseriilor din audiovizual

În 22 mai a avut loc în cadrul departamentului Cinematografie Media un workshop cu tema “Tendințe actuale ale meseriilor din audiovizual”.

În cadrul acestuia, producătorul George Bucur a descris activitatea Avanpost Media, una din cele mai relevante companii independente din România, cu activitate națională și internațională. S-au ilustrat facilitățile de producție și post-producție și activitățile departamentelor Video/Audio/Broadcast & streaming.

Prezentarea a punctat și mecanismele de finanțare, dimensiunea internațională a domeniului cât și oportunitățile de internship și practică în cadrul Avanpost Media.

Images of Witchcraft

Conferința internațională imagini ale vrăjitoriei: cinema, teatru, arte vizuale. Program

Dincolo de lume

Documentarul DINCOLO DE LUME, realizat de studenții Rareș Abraham și Horațiu Curuțiu în cadrul masteratului Interactive Documentary a fost selectat