“Tatăl nostru” premiat la Filmul de Piatră

Scurtmetrajul Tatăl nostru, în regia absolventului CFM Sergiu Lupșe, a fost distins cu premiul pentru Cel mai bun film de ficțiune, în cadrul celei de-a șaptea ediții a Festivalului Filmul de Piatră, desfășurat între 30 august și 1 septembrie, la Piatra Neamț și la Piatra Fântânele.

Producția a fost realizată în cadrul Taberei de Dramaturgie a Cotidianului, ediția 2013, și îi include în echipa de producție, ca scenariști, pe Claudia Negrea și Adrian Cârlugea, absolvenți ai specializării Filmologie. Din distribuție fac parte Raluca Eremei, Lucia Mărneanu și Adrian Sitaru.

Tatăl nostru a mai participat la competiția Zilelor Filmului Românesc la TIFF,  la Festivalul de Film Studențesc FFEST și a fost selectat în prima competiție românească la Festivalul Internațional de Film Next.