Proiecții și vernisaj de fotografie

În data de 4 iunie 2019, departamentul de Cinematografie şi Media a sărbătorit 2 evenimente:

1. proiecţia de producţii studenţeşti si expoziţia organizată de studenţii de la Filmologie, coordonaţi de lect. dr. Nicoleta Sălcudean
  2. vernisajul expoziţiei de fotografie “O singură zi şi o viață întreagă” a studenţilor din anul 1, Cinematografie-Fotografie-Media, coordonat de lect. dr. Daria Ioan si lect. dr. Istvan Feleki. Au fost prezenţi la acest regal vizual numeroase cadre didactice şi directorul departamentului, lect. dr. Ligia Smarandache, precum şi mulţi invitaţi, alături de echipa de la TVR Cluj şi realizatorul emisiunii Transilvania Culturală, Vasile Hotea-Fernezan.

Expoziţia de fotografie poate fi vizitată în continuare de toţi doritorii, la mansardă, pe strada Kogalniceanu nr. 4.

Images of Witchcraft

Conferința internațională imagini ale vrăjitoriei: cinema, teatru, arte vizuale. Program

Dincolo de lume

Documentarul DINCOLO DE LUME, realizat de studenții Rareș Abraham și Horațiu Curuțiu în cadrul masteratului Interactive Documentary a fost selectat