Premiul UNITER pentru Facultatea de Teatru și Film

Azi marcăm un moment special pentru facultatea noastră, nominalizata pentru premiul special în cadrul Galei Premiilor UNITER. Acestea se acordă pe baza propunerilor primite din partea teatrelor şi a propunerilor membrilor Senatului UNITER.

De asemenea, la premiul pentru debut este nominalizată Blancăi Doba (absolventă a facultății noastre), pentru rolul Teo din spectacolul Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză la Teatrul Dramaturgilor Români, București.

Puteți consulta lista completă a premiilor pe pagina oficială a Galei UNITER.

Totul pentru Riana

Documentarul de scurt metraj Totul pentru Riana, realizat de regizorul Mihai G. Dragolea, cadru universitar al FTF, a fost selectat în

Studia Dramatica 2020

Avem plăcerea să vă anunțăm apariția primului număr din Studia Dramatica pe anul în curs. Tema este vrăjitoria în cinema, teatru &