Patru scurtmetraje, în selecția Cinemaiubit 2018

Patru filme de scurtmetraj realizate de absolvenți și studenți ai Facultății de Teatru și Film au fost selectate în cele trei secțiuni ale Festivalului internațional de film studențesc Cinemaiubit, care se va desfășura la București în perioada 4-8 decembrie.

„Reverie”, filmul lui Ervin Szabo, va concura în secțiunea dedicată filmului de ficțiune. „Refractara”, semnat de Ioana Trifu, va reprezenta facultatea în secțiunea documentar, în timp ce „Șapte pași” (Valer Szabo) și „Uniform” (Răzvan Micorici) au fost selectate în secțiunea Animație și Experimental.

Cei patru sunt absolvenți sau masteranzi ai programelor de licență și masterat ale departamentului de Cinematografie și Media.

Fectivalul Cinemaiubit se află în acest an la cea de-a 22-a ediție.

Images of Witchcraft

Conferința internațională imagini ale vrăjitoriei: cinema, teatru, arte vizuale. Program

Dincolo de lume

Documentarul DINCOLO DE LUME, realizat de studenții Rareș Abraham și Horațiu Curuțiu în cadrul masteratului Interactive Documentary a fost selectat