O nouă sesiune de pregătiri gratuite pentru admiterea la Cinematografie, fotografie, media și Filmologie

Departamentul de Cinematografie și Media al Facultății de Teatru și Film (Universitatea Babeș-Bolyai) organizează o nouă sesiune de pregătire gratuită pentru admiterea la programele Cinematografie, fotografie, media (Regie de film și TV / Imagine de film și TV / Multimedia: Sunet-montaj / Comunicare audiovizuală: scenaristică, publicitate-media, linia română) și Filmologie.

Cursurile de pregătire se vor desfășura online, iar cei interesați se pot înscrie pentru oricare dintre cele două sesiuni, trimițând un e-mail la adresa daniel.iftene@ubbcluj.ro. Cu o zi înainte de întâlnirile de pregătire, participanții vor primi pe adresa de e-mail invitația către platforma de desfășurare a cursurilor.

Programul sesiunii de pregătire

Vineri, 10 iunie, ora 13.00-14.00 Analiză de imagine

(pentru cei interesați de specializările Cinematografie, fotografie, media – Regie de film și TV / Imagine de film și TV / Multimedia: Sunet-montaj / Comunicare audiovizuală: scenaristică, publicitate-media, linia română)

Vineri, 10 iunie, ora 11.00-12.00 Analiză de film