Nominalizările pentru premiile Uniter 2020

Juriul de nominalizare pentru premiile Uniter 2020 a anunțat ieri, 24 februarie, propunerile pentru gala din acest an. La categoria debut, pentru cea mai bună regie, a fost nominalizat și Constantin Radu Tudosie, pentru regia spectacolului „A douăsprezecea noapte” de W. Shakespeare, la Teatrul „I.D. Sîrbu” Petroșani. El este absolvent al Facultății de Teatru și Film din UBB, clasa regizorului Gelu Badea, promoția 2019.

În același timp, au mai fost nominalizați și Anca Hanu, Elena Popa, Ofelia Popii, Cristian Grosu, toți absolvenți ai Facultății de Teatru și Film.

Totul pentru Riana

Documentarul de scurt metraj Totul pentru Riana, realizat de regizorul Mihai G. Dragolea, cadru universitar al FTF, a fost selectat în

Studia Dramatica 2020

Avem plăcerea să vă anunțăm apariția primului număr din Studia Dramatica pe anul în curs. Tema este vrăjitoria în cinema, teatru &