Nominalizări la Premiile Observator cultural 2020

Facultatea de Teatru si Film anunță cu bucurie nominalizarea la premiile Observatorului Cultural a două dintre cadrele didactice: prof.univ.dr. Miruna Runcan pentru volumul Teatru în diorame. Discursul criticii teatrale în comunism. Fluctuantul dezgheț 1956-1964, Tracus Arte, la categoria  Critică literară/Istorie literară/Teorie literară și conf. univ.dr. Anca Hațiegan pentru volumul Dimineața Actrițelor, ed.Polirom, la categoria Eseu/Publicistică/Memorialistică. Felicitări colegelor noastre!

Mai multe detalii pe site-ul Observatorului Cultural.

Totul pentru Riana

Documentarul de scurt metraj Totul pentru Riana, realizat de regizorul Mihai G. Dragolea, cadru universitar al FTF, a fost selectat în

Studia Dramatica 2020

Avem plăcerea să vă anunțăm apariția primului număr din Studia Dramatica pe anul în curs. Tema este vrăjitoria în cinema, teatru &