Hai să ne cunoaștem! Întâlniri de informare pentru admiterea la departamentul Cinematografie și Media

Ai întrebări despre programele noastre de licență și masterat? Ești curios de condițiile de admitere, de facilitățile pe care ți le oferim sau de conținutul cursurilor și de proiectele pe care poți să le dezvolți împreună cu noi?

Departamentul de Cinematografie și Media al Facultății de Teatru și Film (Universitatea Babeș-Bolyai, Cluj-Napoca) organizează întâlniri de informare cu posibilii candidați la specializările noastre de licență și masterat. Acestea vor avea loc online, iar candidații se pot înscrie prin trimiterea unui e-mail la adresa indicată pentru fiecare program până în ziua anterioară întâlnirii.

În ziua întâlnirii, cei înscriși vor primi, prin e-mail, linkul către platforma pe care se va desfășura sesiunea de informare.

Licență:

Luni, 15 iunie, ora 12.00 – 13.00

Cinematografie, fotografie, media (Regie de film și TV; Imagine de film și TV; Multimedia: sunet-montaj; Comunicare audiovizuală: scenaristică, publicitate-media  – linia română)

Responsabil: Lect.dr. Ligia Smarandache (smarandacheligia@gmail.com)

Luni, 15 iunie, ora 10.30 – 11.30

Filmologie

Responsabil: Lect.dr. Daniel Iftene (daniel.iftene@ubbcluj.ro)

Masterat:

Luni, 15 iunie, ora 11.00 – 12.00

Documentary Filmmaking (Producție de film documentar) – în limba engleză

Responsabil: Lect.dr. Oana Ivan (oanaoana@hotmail.com)

Luni, 15 iunie, ora 14.00 – 15.00