Categorii echipamente

 

VÉGZŐS ÉVFOLYAMOK/ ALUMNI

SZÍNMŰVÉSZET SZAKON VÉGZETT EGYKORI DIÁKJAINK

2016-2019 – évfolyamvezető Szilágyi-Palkó Csaba

 

Balázs Judith

Daróczi Klarissza-Judit

Fekete Edda

Mihálydeákpál Oszkár

Szacsvai István

Ferenczi István

Gál Judit

Heletya Orsolya

Kolcza Rebeka

Mostiș Balazs

Nagy Nándor-Csaba

Polgár Kristóf

Sajter Bernadett Gabriella

Varga Hunor József

Veres Orsolya

 

magiszteri 2017-2019 – évfolyamvezető Hatházi András

 

Bakó Blanka

Bándi Johanna

Csont Noémi

Domokos Szabolcs

Erdei Emese

Matola Norbert

 

2015-2018 – évfolyamvezető Bíró József és Keresztes Attila

 

Albert-Nagy Ákos-István

Duna Orsolya-Réka

Gedő Zsolt

Jakab Tamás

Kiss Tamás

Kiss-Ferenczi Sára

Kőmíves Boróka

Miklós-Deák Hunor

Nagy Xénia-Abigél

Román Eszter

Sebestyén Andrea

Szabó Viktória

Tőtős Ádám

Tőtszegi Zsuzsa

 

magiszteri 2016-2018

 

Bondár Tibor

Buchmann Wilhelm

Kecskés Anna

Lanstyák Ildikó

Varga Dóra-Eszter

Veres Lehel

 

2014-2017 – évfolyamvezető Hatházi András

 

Balogh Dorottya

Csont Noémi

Erdei Emese

Matola Norbert

Vári Vivien

 

magiszteri 2015–2017

 

Árus Péter – a kolozsvári színház színésze

Budizsa Evelyn – szatmári színész lett

Csokán Raul

Demeter Helga

Mostis Gergő – a K+ közösségi tér menedzsere, játszik a Váróterem Projektnél

Szucher Ágnes – a sepsiszentgyörgyi Cimborák bábszínháznál játszik

Vincze Tímea – a sepsiszentgyörgyi Cimborák bábszínháznál játszik

 

2013-2016 – évfolyamvezető Szilágyi-Palkó Csaba

 

Bondár Tibor – “kortárs színház” mesterszakra jár Kolozsváron

Buchmann Wilhelm – “kortárs színház” mesterszakra jár Kolozsváron

Deák Zoltán – Sepsiszentgyörgyre szerződött, az M Studióhoz

Domokos Szabolcs – a kolozsvári Puck bábszínházhoz szerződött

Fekete Ágnes – a zalaegerszegi Griff bábszínházhoz szerződött

Fekete Róbert – mesterszakos diák Marosvásárhelyen, Szebenben játszik

Kakucsi Áron Attila

Kecskés Anna

Lanstyák Ildikó – a kolozsvári Puck bábszínházhoz szerződött

Ötvös Kinga – szabadúszóként Kolozsváron színházi előadásokban játszik

Veres Lehel – Székelyudvarhelyen játszik

 

magiszteri 2014-2016

 

Ambrus Laura

Bíró Júlia

Molnár Enikő

Nánási Brigitta

Pál Attila – a székelyudvarhelyi színháznál játszik

Puzsa Patrícia – a Vígszínházban játszik Budapesten

Sebők Mária – a Váróterem Projekt színésze

Zongor Réka

 

2012-2015 – évfolyamvezető Bíró József

 

Árus Péter – a kolozsvári színház színésze

Budizsa Evelyn – Szatmáron játszik

Demeter Helga – Kecskeméten játszik

Fodor Alain Leonard – Gyergyószentmiklóson vannak szerepei a színháznál

Incze Alíz

Jerovszky Tímea – a kolozsvári színház színésze

Major Ágota

Mostis Gergő – a Kreatív Kolozsvárnál dolgozik

Szucher Ágnes – a sepsiszentgyörgyi Cimborák bábszínháznál játszik

 

magiszteri 2013-2015

 

Baricz Xénia

Ferencz Nándor – Szegeden színész

László Réka – kolozsvári független előadásokban játszik, bábszínész a Pucknál

Molnár Rudolf – a kolozsvári színháznál van szerepe

Rácz Endre – Sepsiszentgyörgyön színész

Udvari-Kardos Tímea – kolozsvári független előadásokban játszik

Vass Zsuzsanna – Sepsiszentgyörgyön színész

 

2011-2014 – évfolyamvezető Hatházi András

 

Bíró Júlia

Molnár Enikő

Nagy Pál Réka

Nánási Brigitta

Pákai Zsuzsa

Pál Attila – Udvarhelyen játszik

Puzsa Patrícia – a budapesti Vígszínházhoz szerződött

Zongor Réka

 

magiszteri 2012-2014

 

Bíró Krisztina

Daróczi Noémi

Imre Éva – a kolozsvári színháznál van alkalmazásban

Marosán Csaba – a kolozsvári színháznál van alkalmazásban

Molnár Bence – a temesvári színháznál van alkalmazásban

Sigmond Rita – a kolozsvári színháznál van alkalmazásban

Simó Emese – a temesvári színháznál van alkalmazásban

Vatány Zsolt

 

2010-2013 – évfolyamvezető Szilágyi Palkó Csaba

 

Borsos Júlia

Ciocan Raul – többfelé játszott

Ferencz Nándor – a szegedi színháznál van alkalmazásban

László Réka – a Puck bábszínháznál és független előadásokban vállal szerepeket

Molnár Rudolf – a kolozsvári színházban van szerepe

Rácz Endre – Sepsiszentgyörgyön játszik

Sebestyén Hunor – a nagyváradi színháznál játszik

Sófalvi Krisztina Ágnes

Udvari-Kardos Tímea – kolozsvári független előadásokban játszik

Vass Zsuzsanna – Sepsiszentgyörgyre szerződött

 

magiszteri 2011-2013

 

Csepei Zsolt – a Váróterem Projekt színésze

Hunyadi István – a váradi színháznál játszik

Pál Emőke – kolozsvári független előadásokban játszik

Szász Réka – Ramnicu Valcean színész

 

2009-2012 – évfolyamvezető Bíró József

 

Albert Júlia

Ábrahám Ágnes

Bíró Krisztina

Daróczi Noémi

Imre Éva – a kolozsvári színháznál van alkalmazásban

Marosán Csaba – a kolozsvári színháznál van alkalmazásban

Molnár Bence – a temesvári színháznál van alkalmazásban

Sigmond Rita – a kolozsvári színháznál van alkalmazásban

Simó Emese – a temesvári színháznál van alkalmazásban

Vatány Zsolt

 

magiszteri 2009-2011

 

Imecs Levente – a Váróterem Projekt vezetője

Kőmíves Csongor – a szombathelyi bábszínházhoz szerződött

Molnár Margit

Vetési Nándor

ifj. Visky András – szabadúszó rendező

 

2008-2011 – évfolyamvezető Keresztes Attila, Köllő Csongor

 

Bereczki Enikő

Bodor Balázs

Hunyadi István – a nagyváradi színházhoz szerződött

Kelenhegyi Olga

Molnár György

Okos Attila Ákos – a Puck bábszínháznál dolgozik

Orbán Levente – a sepsiszentgyörgyi M Studió színésze

Pál Emőke – független előadásokban játszik

Sebők Maya – a Váróterem Projekt színésze

Szász Réka – Ramnicu Valcean vannak szerepei

 

magiszteri 2008-2010 – évfolyamvezető Hatházi András

 

Gazdag Erzsébet

Kelemen Csongor

Köllő Csongor – tanársegéd a BBTE színművészet szakán

Molnár Orsolya

Sinkó Ferenc – a kolozsvári színház színésze, oktató a BBTE-n

Veres Előd

 

2007-2010 – évfolyamvezető Szilágyi Palkó Csaba

 

Czumbil Orsolya – szerbiai magyar színházaknál játszik

Fazekas Annamária

Gergely Katalin – TÁP Színház, Budapest

Györgyjakab András –

Kófity Annamária –

Lehőcz Zsuzsa – bábszínész, Szombathely

Nagy József –

Ravasz Tekla

Szabó Tamás – bábszínész, Budapest

Varga Balázs – a marosvásárhelyi színház színésze

 

2006-2009 – évfolyamvezető Hatházi András

 

Csepei Zsolt – Váróterem Projekt

Gulácsi Zsuzsa – szabadúszó, Székelyföld

Imecs Levente – színész, igazgató, Váróterem Projekt

Kolumbán Csongor Olivér

Kőmíves Csongor – bábszínész, Szombathely

Molnár Margit – szabadúszó színész volt, Váróterem Projekt

Pálosy Zsuzsa

Vetési Nándor – színész volt, Váróterem Projekt

ifj. Visky András – színész, rendező, Váróterem Projekt

 

2005-2008 – évfolyamvezető Salat Lehel

 

Bartos Csaba

Gazdag Erzsébet

György Andrea

Kelemen Csongor

Molnár Orsolya –  művészeti titkár volt, kézdivásárhelyi Városi Színház

Pap Tibor – színész, Csíki Játékszín

Rafai Emőke – televíziós szerkesztő, Erdély Tv

Székely Blanka – televíziós szerkesztő, Erdély Tv

Szűcs Noémi – színész, nagyváradi színház

Veres Előd

 

2004-2008 – évfolyamvzető Keresztes Attila

 

Balázs Csaba

Balázs Csilla – televíziós szerkesző, TV2 Budapest

Gergely Tünde – televíziós szerkesztő, Erdély Tv

Köllő Csongor – szabadúszó színész, rendező, egyetemi oktató

Magyari Ágnes – orvosi oklevelet is szerzett

Máthé Annamária – színész, gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház

Varga Andrea – színész, marosvásárhelyi színház

 

2003-2007 – évfolyamvezető Szilágyi-Palkó Csaba

 

Albu István – rendező, a Figura Stúdió Színház igazgatója

Bándi Johanna – színész, Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat

Benedek Ágnes – színész, Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy

Benedek Botond-Farkas – színész, Marosvásárhely

Domokos Erika – színész, Csíki Játékszín

Farkas Loránd – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Gábos Albin – fényképész, Csíkszereda

Nagy Eszter – színész, M Stúdió, Sepsiszentgyörgy

Pethő Anikó – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház, óraadó, BBTE

 

2002-2006 – évfolyamvezető Hatházi András

 

Csepei Róbert – színész, Nagyváradi Állami Színház bábtársulata

Darvas Beáta – újságíró, Kolozsvár

Mezei Gabriella – színész, Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely

 

2001-2005 – évfolyamvezető Salat Lehel

 

Both Eszter – televíziós szerkesztő, Erdély Tv

Dávid Attila Péter – szabadúszó színész, Székelyföld

Györgyjakab Enikő – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház, doktorandusz

Fehérvári Péter – szabadúszó színész

Nagy Attila – színész, M Stúdió, Sepsiszentgyörgy

Skovrán Tünde – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Szekrényes László – színész, Háromszék Táncegyüttes – M Stúdió, Sepsiszentgyörgy

 

2000-2004 – évfolyamvezető Keresztes Attila

 

Galló Ernő – színész, marosvásárhelyi színház

Fogarasi Alpár – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház

 

1999-2003 – évfolyamvezető Dimény Áron és Szilágyi-Palkó Csaba

 

Albert Csilla – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Keresztes Szabolcs – szabadúszó színész, ügyelő, Csíkszereda

Kovács Kata – szabadúszó színész, Budapest

Szalma Hajnalka – színész, Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy

Szűcs Gellért – színész, Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely

Vencz Stella – színész, Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat

 

1998-2002 – évfolyamvezető Hatházi András

 

Blénessy Enikő – színész, temesvári német színház

Flórián Szabolcs – színész volt, Kassai Thália Színház, Szlovákia

Manases István – rádiós szerkesztő, Budapest

Molnár Levente – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Sinkó Ferenc – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház, tanársegéd BBTE

Szabadi Emő – színész, Kassai Thália Színház, Szlovákia

Tyukodi Szabolcs

Vindis Andrea – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház

 

1997-2001 – évfolyamvezető Salat Lehel

 

Aszalos Géza – színész, Temesvári Csíky Gergely Színház

Barabás Árpád – színész, Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely

Kató Emőke – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Kolozsi Kilián – újságíró, Magyarország, szabadúszó színész

Tar Mónika – színész, Temesvári Csíky Gergely Színház

Tokai Andrea – színész, Temesvári Csíky Gergely Színház

 

1996-2000 – évfolyamvezető Keresztes Attila

 

Fodor Edina – szabadúszó énekes, színész

Fodor Réka – színész, Nagyváradi Állami Színház Szigligeti Társulata

Laczkó V. Róbert – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház

László Kata – színész, Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely

Némethy Zsuzsa

Szilágyi Szabolcs – szerkesztő, Kolozsvári Rádió

Szotyori József – színész, Nagyváradi Állami Színház Szigligeti Társulata

Varga Csilla – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház

 

1995-1999 – évfolyamvezető Boér Ferenc

 

Dimény Levente – művészeti vezető, a Nagyváradi Állami Színház tánc tagozata

Gajai Ágnes – színész, Nagyváradi Állami Színház Szigligeti Társulata

Lőrincz Zsuzsa – szabadúszó színész, rendező, Magyarország

Zorkóczy Zenóbia – szabadúszó színész

 

1994-1998 – évfolyamvezető Hatházi András

 

Ambrus Emese – szerkesztő-műsorvezető, Kolozsvár

Posta Ervin – színész, Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely

Szilágyi Kinga – újságíró, Budapest

Szilágyi-Palkó Csaba – tanársegéd, intézetvezető, BBTE

 

1993-1997 – évfolyamvezető Bíró József és Salat Lehel

 

Dimény Áron – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Kali Andrea – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Kocsárdi Levente – színész, Temesvári Csíky Gergely Színház

Laczó Júlia – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Orbán Attila – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Palocsay Kisó Kata – adjunktus, BBTE

Varga Járó Ilona – szabadúszó díszlet-, jelmez- és maszktervező

 

1992-1996 – évfolyamvezető Csíky András, Spolarics Andrea

 

András Lóránt – koreográfus, az András Lóránt társulat vezetője

Bartalis Gabriella – színész, Csíki Játékszín, Csíkszereda

Gábor László – színész, Zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház

Kántor Melinda – színész, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Keresztes Attila – művészeti igazgató, rendező, marosvásárhelyi színház

Szabó Jenő – szabadúszó rendező

Tóth Tünde – színész, Nagyváradi Állami Színház Szigligeti Társulata

 

SZÍNHÁZTUDOMÁNY SZAKON VÉGZETT EGYKORI DIÁKJAINK

2016-2019 – osztályvezető: dr. Zsigmond Andrea/ dr. Tompa Andrea

 

Darvay Botond

Kovács Emese

Pászka Gáspár Boldizsár (alias Csongor)

Péter Izolda

Sebesi István

Szakács Kincső-Zsófia

 

2015–2018 – évfolyamvezető Csuszner Ferencz, Márton Imola, Visky András

 

Bogya Tímea-Éva

György Emese

Rancz Mónika

Sorbán Csenge

Szabó Hanga

Veres Kincső

 

2014–2017 – évfolyamvezető Visky András

 

Kiss Krisztina – mesteris teatrológus hallgató a marosvásárhelyi egyetemen, kritikákat ír

Kiss Tamás – színművészetire is beiratkozott

 

2013–2016 – évfolyamvezető Bodó A. Ottó

 

Kovács Áron Ádám – ének-zene tanár Magyarországon

Szabó Janka – az udvarhelyi színház közönségszervezője, PR-osa

 

2012–2015 – évfolyamvezető Zsigmond Andrea

 

Kiss Melinda – a nagyváradi színház irodalmi titkára volt, Kolozsváron szabadúszó

 

2011–2014 – évfolyamvezető Bréda Ferenc

 

Bíró Á. Attila – lovardája van Koozsváron

Lovassy Cseh Tamás – mesteris hallgató, dramaturg és rendező

Miholcsa Zsombor – ökológiát tanul

 

2010–2013 – évfolyamvezető Visky András

 

Deák Katalin – szabadúszó dramaturg és kultúraszervező

Hover Annamária – külföldön él

Jancsó Hajnal – független előadások rendezője, mesteris hallgató karunkon, a kolozsvári magyar opera munkatársa

 

2009–2012 – évfolyamvezető Tompa Andrea

 

Adorjáni Panna – szabadúszó színházi alkotó, szerkesztő

Bartha Loránd – szabadúszó színházi alkotó

Bodoki Halmen Kata – független színházi előadó Kolozsváron

Szőke Zsolt – a nagyváradi színház tánctagozatának irodalmi titkára

Vékony Bíborka Réka – a kolozsvári magyar opera irodalmi titkárságán dolgozik

 

2008–2011 – évfolyamvezető Bréda Ferenc

 

Biró Réka – a kolozsvári színház irodalmi titkára

Bogdán Zenkő – szabadúszó projektmenedzser

Derzsi Pálma – külföldön filmes tanulmányokat folytat

Lőrincz Ágnes – Budapesten dolgozik az Átrium színház munkatársaként

Majoros Csilla – a biletmaster.ro-nál dolgozik Kolozsváron

Szabó Réka – a marosvásárhelyi színház irodalmi titkára

Széman Emese Rózsa – doktori címet szerzett, az EMKE alkalmazottja

 

2007–2010 – évfolyamvezető Zsigmond Andrea

 

Avram Laura – külföldön él

Balázs Nóra – a kolozsvári színház irodalmi titkára

Bodor Emőke – Budapesten a kínai kulturális intézet kulturális projektjeit menedzseli

Crăcea Ádám – szervező a marosvásárhelyi művészeti egyetemen

Demeter Kata – a kolozsvári színház irodalmi titkára

Hausmann Cecília – a nagyváradi Partium Egyetem oktatója, doktorandusz

Lakatos Laura – sminkmester, Budapesten él

Sipos Krisztina – független előadások létrehozásában vesz részt Kolozsváron, a Puck Bábszínház közönségszervezője

 

2006–2009

 

Adorjáni Márta – képzőművész

Bertóti Johanna – szabadúszó dramaturg, drámaíró

Bessenyei Gedő István – dramaturg, a szatmári színház magyar tagozatának művészeti vezetője

Kovács Eszter – újságíró Szatmárnémetiben

 

2005–2008

 

Bakk Ágnes – projektmenedzser Budapesten, doktorandusz

Csíki Zsolt –  szabadúszó rendező

Dobre Júlia – a Temesvári Csiky Gergely Színház művészeti titkára

Márton Imola – doktorandusz, az M-Stúdió művészeti vezetője, dramaturg

Szilágyi Katalin – a budapesti Business Class Magazin szerkesztője, újságírója

 

2004–2008

 

Bács Ildikó – filmrendező, menedzser, színjátszókör vezetője Magyarfenesen

Bonczidai Éva – Budapesten él

Vargyas Márta – szabadúszó színházrendező

 

2003–2007

 

Benedek Ildikó – titkár az RMDSZ Ügyvezető Elnökségénél, Kolozsvár

Gönczi Hunor – az Egyesült Államokban él

Sebesi (Kolumbán) Klaudia – titkár a Kisebbségkutató Intézetnél, Kolozsvár

Szathmáry Enikő – a Koinónia Könyvkiadó szerkesztője volt, Kolozsvár

 

2002–2006

 

Biró Eszter – szabadúszó dramaturg és fordító, Németországban él

Pethő Lóránd – a kolozsvári Puck Bábszínház irodalmi titkára volt

Vajna Noémi – a Kolozsvári Állami Magyar Színház munkatársa, a Balla&Vajna Projekt vezetője

Velin Wéber Andrea – külföldön él

 

2001–2005

 

Péter Beáta – a Csíki Hírlap szerkesztője, újságírója

 

2000–2004

 

Boros Kinga – a marosvásárhelyi színi egyetem adjunktusa, doktori címet szerzett, a budapesti Színház c. lap szerkesztője, dramaturg, kritikus

Borsos Attila – a Gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház műszaki munkatársa

Gálovits Zoltán – a Temesvári Csiky Gergely Színház fesztiváljának kurátora

Kovács Kinga –  a kolozsvári magyar színház projektekért felelős aligazgatója

Nagy Noémi Krisztina – külföldön él

Szabó Zelmira – díszlet- és jelmeztervezőit is végzett Bukarestben, illusztrátor

 

1999–2003

 

Vecserka Anna Kinga – a marosvásárhelyi Petru Maior egyetem könyvtárosa

 

1998–2002

 

Incze (Borsos) Virág – a Figura Stúdió Színház irodalmi titkára

Karácsonyi Zsolt –  a Helikon főszerkesztője,  az E-MIL vezetője

Kiss Zsuzsanna – szabadúszó jelmeztervező

Varga Anikó – szabadúszó színházkritikus, a Játéktér főszerkesztője

 

1997–2001

 

Illyés István –  filmforgalmazó cégnél dolgozik

Jankó Szép Yvette – a BBTE Bölcsészkarán a  finn tanszéki csoport tanársegédje, fordító

Zsigmond Andrea – a kolozsvári BBTE  Színház és  Televízió Karán tanársegéd, doktorált, szerkesztő, színházi szakíró

 

1996–2000

 

Imreh (Imreh-Marton) István Attila – a Kovászna Megyei Művelődési Központ igazgatója

Köllő Katalin –  a kolozsvári Szabadság napilap  szerkesztője, a kultúra rovat vezetője, színikritikus

Prezsmer Boglárka – szabadúszó dramaturg, drámatanár Sepsiszentgyörgyön

 

1995–1999

 

Bálint Zsófi – súgó volt sokáig, majd tanítónő

Kelemen Kinga – a Groundfloor Group Egyesület igazgatója

Kovács István – magánbábszínháza van, azzal turnézik

Kötő Áron – a Puck Bábszínháznál bábszínész

Pánczél (Dunkler) Réka – Székelyudvarhelyen könyvtáros

Vadas László –  rendező, a Puck Bábszínház magyar tagozatának vezetője

 

1994–1998

 

Bodó A. Ottó – a kolozsvári BBTE  Színház és  Televízió Karán docens

Csűrös Réka – titkár, fordító

Hegyi Réka – szabadúszó színikritikus, a Hamlet.ro főszerkesztője volt

Szilágyi (Horváth) Regina – bábrendező, a Brighella Babszínház vezetője (a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának bábtagozata)

Nagy-Lázár Kincső –  irodalmi titkár Sepsiszentgyörgyön a román színháznál

Spitzer Judit – szabadúszó televíziós szerkesztő, Kolozsvár

 

1992–1996

 

Kulcsár Edit – a budapesti Nemzeti Színház művészeti titkára

Katona Szabolcs – televíziós szerkesztő, dokumentumfilmrendező

Leopold Erika – újságíró Budapesten

Sebestyén Rita Júlia – doktori címet szerzett, egyetemen dolgozik és alkot, Dániában él