Eugenio Barba, Doctor Honoris Causa

Facultatea de Teatru şi Televiziune a Universităţii Babeş-Bolyai a acordat vineri titlul de Doctor Honoris Causa regizorului Eugenio Barba, unul dintre spiritele care au marcat istoria teatrului la nivel mondial. La ceremonia care a avut loc în sala Aula Magna a Universităţii Babeş-Bolyai au fost prezenţi actorii din echipa Odin Teatret din Danemarca, cadre universitare ale Facultăţii de Teatru şi Televiziune a Universităţii Babeş-Bolyai, dar şi studenţi.

Revista Copilot

Copilot este un cercetaș care investighează schimbarea și urmărește critic modul în care atât artele, cât și inițiativele socio-educaționale țin

Concurs posturi didactice (update)

Tema prezentării probei orale 27.01.2020 ora 12.00 Lector – poziția 45, Departamentul de Cinematografie și Media: Rolul și importanța mișcării