Cluj-Napoca Capitală Culturală Europeană 2020

Joi, 18 aprilie, reprezentanții Asociației Cluj-Napoca Capitală Culturală Europeană 2020 ne-au vizitat pentru a ne prezenta posibile căi de colaborare. A fost o ocazie excelentă pentru a vedea cum putem contribui la candidatura Clujului pentru statutul de capitală europeană.

A fi capitală culturală reprezintă un beneficiu enorm pentru Cluj, înseamnă dezvoltare atât culturală cât și economică, avantaje de care noi toți ne vom bucura din plin până în 2021 dar și după aceea. UBB face parte din asociația Cluj Capitală Culturală Europeană, iar aportul facultății noastre este extrem de valoros și absolut necesar în a asigura succesul candidaturii. Mulțumim profesorilor și studenților prezenți. Sperăm să putem contribui efectiv și afectiv la candidatura care va așeza Clujul pe harta Europei.