Admiteri Septembrie 2015

Nivel licenţă

Domeniul TEATRU ŞI ARTELE SPECTACOLULUI:

1. Specializarea ARTELE SPECTACOLULUI (ACTORIE)

Linia de studiu: ROMÂNĂ

  • 21 – 22 septembrie: înscrierea candidaţilor și afișarea listelor cu candidații înscriși;
  • 23 septembrie: ETAPA I (proba eliminatorie)
  • 24 septembrie: ETAPA a II-a (proba I atelier) și (proba II monolog)
  • 25 septembrie: AFIŞAREA REZULTATELOR și confirmarea locurilor bugetate

2.  Specializarea TEATROLOGIE  ( Jurnalism teatral; Management cultural)

Linia de studiu: ROMÂNĂ

  • 7-11 septembrie: înscrierea candidaţilor;
  • 11 septembrie: afişarea listelor cu candidaţii înscrişi
  • 14 septembrie: COLOCVIU/INTERVIU
  • 15 septembrie: AFIŞAREA REZULTATELOR
  • 16 septembrie: confirmarea definitivă a candidaţlior admişi pe locuri bugetate și cu taxă (între orele 10,00-14,00).
  • 17 septembrie: refacerea clasamentului şi afişarea listei finale a candidaţilor admişi.

3.  Specializarea TEATROLOGIE  ( Jurnalism teatral; Management cultural)

Linia de studiu: MAGHIARĂ

  • 7-11 septembrie: înscrierea candidaţilor;
  • 11 septembrie: afişarea listelor cu candidaţii înscrişi
  • 14 septembrie: COLOCVIU/INTERVIU
  • 15 septembrie: AFIŞAREA REZULTATELOR
  • 16 septembrie: confirmarea definitivă a candidaţlior admişi pe locuri bugetate și cu taxă (între orele 10,00-14,00).
  • 17 septembrie: refacerea clasamentului şi afişarea listei finale a candidaţilor admişi

 

Domeniul CINEMATOGRAFIE ŞI MEDIA:

1. Specializarea CINEMATOGRAFIE, FOTOGRAFIE, MEDIA

Linia de studiu ROMÂNĂ

  • 7-11 septembrie: înscrierea candidaţilor;
  • 11 septembrie: afişarea listelor cu candidaţii înscrişi
  • 14 septembrie: ETAPA I (proba eliminatorie)
  • 15 septembrie: ETAPA II
  • 16 septembrie: AFIŞAREA REZULTATELOR
  • 17 septembrie: confirmarea definitivă a candidaţlior admişi pe locuri bugetate și cu taxă (între orele 10,00-14,00).
  • 18 septembrie: refacerea clasamentului şi afişarea listei finale a candidaţilor admişi.

2. Specializarea  FILMOLOGIE

Linia de studiu: ROMÂNĂ

  • 7-11 septembrie: înscrierea candidaţilor;
  • 11 septembrie: afişarea listelor cu candidaţii înscrişi
  • 15 septembrie: Colocviu
  • 16 septembrie: AFIŞAREA REZULTATELOR (după ora 14,00)
  • 17 septembrie: confirmarea definitivă a candidaţlior admişi pe locuri bugetate și cu taxă (între orele 10,00-14,00).
  • 18 septembrie: refacerea clasamentului şi afişarea listei finale a candidaţilor admişi

 

[divider scroll_text=]

 

Nivel Master

Master I. Teatru, Film şi Multimedia

  • 7-11 septembrie: Înscrierea candidaţilor;
  • 11 septembrie: Afişarea listelor cu candidaţii înscrişi;
  • 15 septembrie: Probe: Modulul A. Arte Performative şi Film; Modulul C. Multimedia interactivă;
  • 16 septembrie: AFIŞAREA REZULTATELOR
  • 17 septembrie: Confirmarea locurilor pentru candidaţii admişi pe locuri bugetate şi cu taxă (între orele 10,00-14,00).
  • 18 septembrie: Refacerea clasamentului şi afişarea listei finale a candidaţilor admişi.
  • Programarea exactă a probelor va fi afișată la avizier.

Master II. Actorie şi Regie, linia de studiu: română

  • 7-11 septembrie: Înscrierea candidaţilor;
  • 11 septembrie: Afişarea listelor cu candidaţii înscrişi;
  • 14-15 septembrie: Probe: Modulul A. Actorie; Modulul B. Regie de teatru;
  • 16 septembrie: AFIŞAREA REZULTATELOR
  • 17 septembrie: Confirmarea locurilor pentru candidaţii admişi pe locuri bugetate şi cu taxă (între orele 10,00-14,00).
  • 18 septembrie: Refacerea clasamentului şi afişarea listei finale a candidaţilor admişi.
  • Programarea exactă a probelor va fi afișată la avizier.

Master III:  Teatru Contemporan (Actorie şi Teatrologie), linia de studiu: maghiară

  • 9-12 septembrie: Înscrierea candidaţilor;
  • 13 septembrie: Afişarea listelor cu candidaţii înscrişi;
  • 14-15 septembrie: Probe: Modulul A. Actorie; Modulul B. Teatrologie;
  • 16 septembrie: AFIŞAREA REZULTATELOR
  • 17 septembrie: Confirmarea locurilor pentru candidaţii admişi pe locuri bugetate şi cu taxă (între orele 10,00-14,00).
  • 18 septembrie: Refacerea clasamentului şi afişarea listei finale a candidaţilor admişi.
  • Programarea exactă a probelor va fi afișată la avizier.

Master IV:  Producție de film documentar – Documentary filmmaking, linia de studiu: engleză

  • 7-11 septembrie: Înscrierea candidaţilor;
  • 11 septembrie: Afişarea listelor cu candidaţii înscrişi;
  • 14 septembrie: Proba: Interviu
  • 15 septembrie: AFIŞAREA REZULTATELOR
  • 17 septembrie: Confirmarea locurilor pentru candidaţii admişi pe locuri bugetate şi cu taxă (între orele 10,00-14,00).
  • 18 septembrie: Refacerea clasamentului şi afişarea listei finale a candidaţilor admişi.
  • Programarea exactă a probelor va fi afișată la avizier.

Master V. Arta scurtmetrajului – A kisjátékfilm művészete, linia de studiu: maghiară

  • 7-11 septembrie: Înscrierea candidaţilor;
  • 11 septembrie: Afişarea listelor cu candidaţii înscrişi;
  • 15 septembrie: Proba: Interviu
  • 16 septembrie: AFIŞAREA REZULTATELOR
  • 17 septembrie: Confirmarea locurilor pentru candidaţii admişi pe locuri bugetate şi cu taxă (între orele 10,00-14,00).
  • 18 septembrie: Refacerea clasamentului şi afişarea listei finale a candidaţilor admişi.
  • Programarea exactă a probelor va fi afișată la avizier.

 

Locuri BUGET / TAXĂ

GDE Error: Error retrieving file - if necessary turn off error checking (404:Not Found)

Deschiderea anului universitar

Deschidere an universitar Cinematografie și Media – linia română, luni, 28 septembrie, ora 11.00 Join Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/94699393416?pwd=clFpMCs0VGsyY0QzMTJobXlLSXdqQT09 Meeting ID: 946

© Copyright 2019. Facultatea de Teatru și Film, Universitatea Babes-Bolyai